מולי זוהר | מדריך להפקת אירוע מצווה בכותל

בין אם אתם חוגגים בר מצווה בכותל המערבי, או עורכים בת מצווה בכותל, חשוב לתכנן אותו מראש ובקפידה ולתת את הדעת על כמה דגשים חשובים. להפקת בר מצווה בכותל קיימות המלצות רבות, לחגיגת בת מצווה בירושלים כדאי לפנות למומחים בתחום.

 

להלן טיפים לבר ובת מצווה בכותל: 

קבעו את תאריך האירוע – יש לברר את תאריך העלייה לתורה ואת הפרשה וההפטרה לפי לוח השנה העברי. על פי ההלכה, אפשר לעלות לתורה בימי שני וחמישי בשבוע. מועד אפשרי נוסף הוא ראש חודש,  גם אם חל בימות שבוע אחרים שאינם שני או חמישי, שכן גם אז מותר להוציא ספר תורה. 

 

מהי כמות האורחים לאירוע – כדי שיהיה לכם אומדן לגבי כמות האוטובוסים שצריך להזמין, היקף הכיבוד הנדרש הזמנות וכדומה. 

 

באיזה עונה בשנה – הכותל מתאים לעריכת אירועים בחורף או בקיץ. אם אתם חוגגים בר מצווה בכותל בקיץ – מומלץ להגיע מוקדם בבוקר, כיוון שעד השעה 9:30 לערך קיר הכותל מטיל צל על הרחבה. אם אתם באים ממקום רחוק ואין באפשרותכם להגיע לכותל מוקדם, תוכלו לקבל מסדרני הכותל שמשיות, שאותן אפשר להתקין על המחיצות. אם אתם חוגגים בר מצווה בכותל בחורף – במזג האוויר הישראלי ישנם ימי שמש חורפיים נעימים שעדיף לקיים בהם אירוע על פני הקיץ, אך אם נקלעתם למזג אוויר גשום, אי אפשר להוציא ספר תורה בגשם לרחבת הכותל, ולכן מציינים את הטקס בכותל המקוּרה,. המקום ממוזג עם כיסאות ישיבה.

 

זמנים זה דבר חשוב !  – יום חגיגת מצווה בכותל הנו יום עמוס, ויש לתכננו היטב. הנה מבנה עיקרי של סדר יום מוצע: התכנסות ויציאה מהבית באוטובוסים; עצירה לארוחת בוקר בדרך; הגעה לכותל – קיום טקס העלייה לתורה והאטרקציות; סיור בעיר העתיקה או באחד האתרים באזור הכותל וסיום בארוחת צהריים חגיגית. כעת נפרט לגבי התחנות:  

 

הסעות –חשוב להשכיר אוטובוס מרווח וממוזג לנוחות האורחים, עם נהג אדיב המכיר את ירושלים ומתמצא בה.אנחנו כאן בכדי לעזור...

 

ארוחת בוקר – בדרך לכותל נהוג לעצור לארוחת בוקר מפנקת באחד מהאפשרויות ( ניתן לחייג לקבלת מיקומים )

 

פעילויות מיוחדות בכותל – כאן השמיים הם הגבול. באירוע מצווה  אפשר לשלב קשת רחבה של אטרקציות, למשל: כניסה בליווי שופרות, מעגל מתופפים או תהלוכת נגנים, פייטן או חזן שילוו את טקס העלייה לתורה, סדנאות ברוח גיל מצווה, סיור בעיר העתיקה, מנהרות הכותל ועוד ועוד. 

 

צילום האירוע – דאגו לתיעוד האירוע בווידאו ובסטילס כמזכרת מרגשת לדורות. 

 

ארוחת צהריים – ירושלים מציעה שפע של מסעדות מומלצות. בחרו במקום שיש בו תפריט מגוון שיקלע לטעמם של האורחים בגילים השונים, וודאו כי למסעדה הכשרויות הנדרשות עבורכם. אנו ממליצים לכם ליצור קשר עימנו לברור פרטים נוספים ובחינם !     

 

מולי זוהר – הפקות מצווה בירושלים – הדרך הטובה לחגוג בר ובת מצווה!

054-2020644​